Netekus danties ar net visų dantų verta rinktis dantų implantus

ImplantaiPasaulyje kasdien dantų netenka tūkstančiai žmonių: vienus užklumpa klastingos dantų ir dantenų ligos, pavyzdžiui, kariesas ar parodontozė, kiti dantis praranda įvairių nelaimingų atsitikimų metu, tretiesiems dantys krenta tiesiog dėl netinkamos priežiūros ar įgimtų faktorių. Priežasčių gali būti ir kitų. Ilgą laiką vienintelis efektyvus prastų dantų atstatymo būdas buvo dantų protezai. Ir tik visai neseniai, kompetentingų ir savo veiklai atsidavusių odontologų dėka buvo pradėti naudoti dantų implantai. Implantai – tai iš tvirto metalo titano pagaminti specialūs sraigteliai, atstojantys dantų šaknis. Ant įsukamo pagrindo kur kas lengviau ir paprasčiau pritvirtinti dantų karūnėles. Jei burnoje nebelikę nė vieno danties, implantas gali būti įdėtas ir kaip tvirtinamasis elementas, prie kurio vėliau bus tvirtinami protezai.

Kodėl verta rinktis dantų implantus?

Gražiau atrodo. Implantai savo išvaizda labai panašūs į natūralius dantis, jie malonūs.
Įstačius implantus, lengviau sukramtyti maistą. Kadangi dantų implantai yra beveik analogiškos formos, struktūros kaip ir natūralūs dantys, su jais paprasta sukramtyti net ir patį kiečiausią maistą.
Paprasta prižiūrėti. Implantuotieji dantukai nereikalauja jokios specialios priežiūros. Dantis, kaip ir įprastai reikia valyti bent 2 kartus per dieną. Reikėtų nepamiršti ir tarpdančių siūlo ar šepetėlių bei burnos skalavimo skysčio. Implantų, kitaip nei protezų, iš burnos išimti nereikia.
Išvengiama skausmo. Implantuotieji dantys neturi nervų, todėl jų niekada neskauda. Žinoma, neskaitant tų atvejų, kai implantacija yra nesėkminga.
Ilgaamžiai dantys. Titano sraigtelis, įsukamas į žandikaulį, įauga į kaulą, todėl implantai tokie ilgaamžiai. Tuo tarpu protezai tvirtinami ant dantenų, paviršiuje, todėl juos lengva pamesti. Dar mažiau patikimi išimami protezai, kuriuos prie dantenų reikia klijuoti.
Žmogus, kuriam implantuotas vienas ar keli dantys, jaučiasi komfortiškiau. Kadangi dantų implantas yra tarsi natūralus dantis, žmogus nejunta diskomforto, kurį paprastai sukelia išimami protezai.
Dantų implantacija padeda išvengti žandikaulio ir dantų deformacijų. Kai netenkame vieno danties, į jo vietą pasislenka kiti. Kuo ilgiau delsiama, tuo atvejis tampa komplikuotesnis ir padarytą žalą atitaisyti sunkiau. Žinoma, atsiranda ir daugiau išlaidų. Metodas, kai vienas ar keli dantys užima kito danties vietą, plačiai taikomas gydytojų ortodontų: kai dantukai susigrūdę, dažnai vienas jų, ne toks reikalingas, pašalinamas, ir ištrauktojo dantuko vietą sėkmingai užima kiti, kurie į reikiamas vietas nustumiami naudojant specialias dantų plokšteles ar breketus.
Dantų implantai gerina tartį. Dantų neturintieji žmonės kalba neraiškiai, švepluoja, murma, todėl implantacija gali padėti pagerinti kalbos kokybę. Kartais neaiškiai kalba ir turintieji protezus: dirbtiniai dantys burnoje slydinėja, netvirtai laikosi, tad žmogus, bijodamas juos pamesti, mažai prasižioja, murma. Įstačius implantus, jie tvirtai lieka savo vietoje ir nesukelia visiškai jokių nepatogumų.

Šaltinis: http://www.implantai.net/