Vakuuminis masažas – ir grožiui, ir sveikatingumui

Vakuuminio masažo procedūraSubatmosferinis slėgis – puiki masažavimo priemonė

Vakuuminis masažas – tai procedūra, kurios metu naudojami subatmosferinio slėgio pripildyti antgaliai. Šie antgaliai gali būti įvairių formų ir dydžių, todėl jais gali būti masažuojamos pačios įvairiausios kūno vietos: nugara, pečių sritis, rankos, kojos, sėdmenys, pilvas, keliai, blauzdos. Probleminės paciento kūno vietos yra veikiamos tolygaus vakuumo arba pulsuojančios jos srovės, odą liečiant specialiai tam sukurtais voleliais. Vakuuminiai antgaliai „įsiurbia“ odą – tai primena anksčiau plaučių uždegimui gydyti naudotą „taurių statymo“ metodą.

Pagerina organizme esančių skysčių apytaką

Vakuuminis masažas žmogaus sveikatą pagerina greitindamas jo organizme esančių skysčių – kraujo ir limfos – apytaką. Pagreitėjus skysčių apytakai, organizmas geriau įsisavina maistines medžiagas ir deguonį, sustiprėja žmogaus imunitetas, iš organizmo aktyviai šalinami įvairūs šlakai ir toksinai. Kūnas, veikiamas vakuumo, greičiau sudegina riebalus.

Skatina odos atsinaujinimą

Masažas vakuumu pagreitina odos ląstelių atsinaujinimo procesus. Jis paspartina kolageno ir elastino sintezę, todėl oda tampa lygesnė, švelnesnė ir skaistesnė. Masažuojant šlaunis, sėdmenis ar pilvą, ant jų pastebimai sumažėja celiulito, todėl mažesnės tampa ir kūno apimtys. Vis dėlto vakuuminis masažas neturėtų būti praktikuojamas kaip lieknėjimo priemonė, nes juo, kaip ir bet kuria grožio procedūra, nepatartina piktnaudžiauti.

Sumažina skausmą ir įtampą

Vakuuminis masažas puikiai tinka tiems, kurie kenčia nuo skausmo nugaros ar sprando srityse, patiria jausmą, vadinamą „raumenų sąstingiu“, sunkumą kojose, atsirandantį dėl sėdimo darbo ar atvirkščiai – nesikeičiančios stovimos kūno padėties.

Masažas, atliekamas naudojant vakuuminius antgalius, sumažina įtampą, padeda atsikratyti nerimo ir streso, atpalaiduoja, padeda lengviau užmigti naktį. Tokį masažą galima atlikti per pietų pertrauką ar iš karto po darbo – taigi, norint atsipalaiduoti, nebūtina laukti savaitgalio.

Vakuuminio masažo programa

Masažo vakuumu procedūros pacientams skiriamos atsižvelgiant į individualias jų sveikatos problemas ir demografines charakteristikas: amžių, lytį ir t. t. Vienoks procedūrų kursas skiriamas žmogui, norinčiam pagražinti savo odą ir visai kitoks – pacientui, kankinamam stiprių nugaros skausmų. Bet kuriuo atveju svarbu suprasti, kas keletas procedūrų negali stebuklingai ištirpdyti per ilgą laiką organizme susikaupusių toksinų ar riebalų – masažas turi būti atliekamas tiek kartų, kiek rekomenduoja specialistai, net jeigu tai būtų keletas procedūrų per savaitę.

Paprastai programos pradžioje pacientui reikia intensyvesnių ir dažnesnių procedūrų, o vėliau galima po truputį mažinti jų skaičių ir intensyvumą, siekiant išlaikyti jau pasiektą rezultatą.

Netinkamas sergant kai kuriomis ligomis

Vakuuminis masažas nėra rekomenduojamas sergantiems odos ar kraujagyslių ligomis, turintiems venų veiklos sutrikimų.  Masažas vakuuminiais antgaliais nėra tinkamas ir laukiantis kūdikio ar menstruaciniu periodu.

Kai kuriems pacientams po pirmųjų procedūrų gali atsirasti mėlynių. Taip yra todėl, kad kai kurių žmonių kraujagyslės yra itin plonos ir veikiamos vakuumo gali sutrūkinėti.