Rinktis reikia ne tik implantus, bet ir jų gamintoją

Vien Europoje priskaičiuojama maždaug du šimtai dantų implantus gaminančių įmonių. Atrodytų, kuo gali vieni nuo kitų skirtis maži, į žandikaulį įsukami varžteliai, turintys tas pačias sudedamąsias dalis: pagrindinę, primenančią kūgelį, ir sriegį? Vis dėl to skirtumas yra. Dantų implantacijos specialistai pirmiausia akcentuoja skirtumus tarp įvairių gamintojų implantus dengiančio paviršiaus, lemiančio implanto prigijimą kaule, suderinamumą su natūralia burnos terpe ir implanto tvirtumą, lemiantį jo „galiojimo laiką“.

Daugiausiai apie dantų implantacijoje naudojamas medžiagas nusimano jas savo kasdieniniame darbe naudojantys odontologijos specialistai. Vis dėlto kiekvienas pacientas, kuriam iškyla poreikis tikrąją danties šaknį pakeisti implantu, gali ir turi pats pasidomėti, kokių gamintojų dantų implantai yra naudojami jo pasirinktoje odontologijos klinikoje ir kuriuos jam vertėtų rinktis, priklausomai nuo jo žandikaulio būklės, pageidaujamų implantų savybių ir, žinoma, kainos, kurią jis gali sau leisti.

Dantų implantai StraumannTarp Lietuvos odontologų populiariausi dantų implantacijoje naudojami implantai yra pagaminti tokių įmonių kaip „Straumann“, „Nobel Biocare“, „Innova Life Science“, „Interlock“, „Asden LTD“, „Astratech LTD“. Šie implantai tarpusavyje skiriasi jų naudojimo ir įstatymo į žandikaulį patogumu (tiesa, šis aspektas aktualesnis gydytojui, o ne pacientui), neprigijimo rizika (pavyzdžiui, Straumann implantai prigyja beveik šimtui procentų pacientų), estetiškumu.

Ne paslaptis, kad dantų implantavimas yra brangus malonumas. Implantų kaina priklauso ir nuo jų gamintojo. Brangiausi dantų implantai yra tie, kurie pasižymi itin aukšta kokybe, minimalia neprigijimo rizika ir tie, kurių gamybos procese atliekama daug medžiagų, sudarančių implantus, tyrimų. Čia vėl reiktų paminėti „Straumann“, prekės ženklą. „Straumann“ implantai yra nuolat tobulinami remiantis brangių medicininių tyrimų rezultatais, o jų paviršius apšlifuojamas smėlio srove ir išėsdinamas specialiomis rūgštimis, kad kuo geriau suaugtų su kaulu. Visa tai lemia aukštą šių implantų kainą.

Skirtingi implantų gamintojai savo pirkėjams suteikia ir skirtingas implantų įsigijimo bei naudojimo sąlygas. Kai kurių gamintojų implantams yra suteikiama ilgalaikė garantija, kuri reiškia, kad prireikus pakoreguoti kurią nors implanto sudedamąją dalį, ji jam nieko nekainuos. Dantų implantacijos specialistai ir patys pacientai labiausiai mėgsta tuos gamintojus, kurie garantiją implantams suteikia visam gyvenimui. Pavyzdžiui, „Straumann“ dantų implantams suteikiama garantija iki gyvenimo galo ir galioja ne tik Lietuvoje, bet ir daugiau nei septyniadešimtyje šalių. Taigi net jums išvykus į užsienį ir prireikus pakoreguoti implantą, jį gausite nemokamai ir susimokėti teks tik už gydytojo darbą.

Žinoma, dantų implantacijos sėkmė priklauso ne tik nuo implantų kokybės ir ne tik nuo odontologijos specialisto profesionalumo. Už sėkmingą implantų naudojimą yra atsakingas ir pats pacientas, kuris turi nepamiršti tinkamai rūpintis tiek dantų implantais, tiek ant jų tvirtinamais dantų protezais.