Retas apsilankymas odontologijos klinikoje – pasekmė dantenų uždegimas ir periodontitas

Dantenų uždegimas – problema, pasireiškianti tvinkčiojimu, patinimu ir netgi kraujavimu. Kad pavyktų jo išvengti, suprantama, reikia reguliariai laikas nuo laiko apsilankyti pas odontologą. Juk dantenų uždegimas neatsiranda be priežasties. Na, o ja laikomos bakterijos. Tuoj suprasite, kodėl paminėjome reguliarius profilaktinius vizitus į odontologijos kliniką. Burnos ertmė gali „pasigirti“ keliais šimtais bakterijų, bet didelė jų dalis nekelia jokio pavojaus. Visgi pradedant kauptis akmenims šis teiginys nebegalioja. Tai puikus ir aiškus įrodymas, kodėl dantenų uždegimas – nesirūpinimo dantimis priežastis.
Dantenų uždegimas turi ir dar vieną pavadinimą – gingvitas (nuo lotyniško žodžio gingvitis). Kadangi užsiminėme apie jo „kilmę“, apie tai išsiplėsime kiek daugiau. Jei paciento rūpestis burnos higiena yra per mažas arba ji atliekama netaisyklingai, ant dantų pradeda kauptis apnašos. Bakterijos atlieka savo juodą darbą. Yra gingvito tikimybė. Kaip jau rašyta, tikėtinas ir dantenų kraujavimas. Na, o minkštos apnašos pavirsta akmenimis. Įdomu (ir tikrai ne į naudą) tai, jog pastarieji formuojasi ne tik ant dantų, bet ir virš dantenų, ir apačioje jų.

Kokias problemas sukelia dantenų uždegimas

Kai skada dantįDantenų uždegimas suteikia galimybę tarp danties ir dantenų atsirasti plyšiui. Uždegimo plitimas vyksta palyginti greitai. Procesas, kuris pasireiškia, tikrai neskamba maloniai – kaulo tirpimas. Vėliau atsiranda dar viena nemaloni metamorfozė – gingvitas evoliucionuoja į periodontitą. Kadangi dantų uždegimas, gingvitas ir periodontitas – tarytum vienas negeras veiksnys trijuose pavidaluose, būtina paaiškinti apie ką tik atskleistą periodontitą.
Kaip jau supratote, periodontito šaknys – negydomas gingvitas. Periodontitas – tai dantenų uždegimas, kurio metu vyksta dantenų pokyčiai. Ir tikrai nežadantys nieko gero. Jie apima dantenų spalvą bei sandarą. Suardomos kai kurios struktūros. Rezultatas – danties šaknų apsinuoginimas. Didėja periodonto kišenės. Dantenos pradeda kraujuoti, taip pat ir pūliuoti. Dėl kaulo aptirpimo dantys tampa paslankūs. Vėliau – liūdnas dantų praradimas.
Štai kokie požymiai rodo, kad vystosi dantenų uždegimas – periodontitas: paraudusios dantenos, kraujuojančios dantenos, nemalonus burnos kvapas, dantų jautrumas, šaknų apsinuoginimas, tarpdančių padidėjimas, dantų paslankumas. Beje, ne tik dantenų uždegimas skirstomas į gingvitą ir periodontitą, bet ir pastarasis turi tris formas. Tai lengvo laipsnio periodontitas, vidutinio laipsnio periodontitas bei sunkaus laipsnio periodontitas.

Kuo pavojingas periodontitas

Būtina paminėti, jog periodontitas padidina ir kai kurių kitų ligų riziką. O tai tikrai svarus argumentas, kad dantenų uždegimas – pernelyg svarbus, jog būtų apleidžiamas ir negydomas. Na, o gydymas gali būti chirurginis arba nechirurginis. Šie taip pat skirstomi į konkretesnius procesus. Pavydžiui, nechirurginiu būdu dantenų uždegimas gydomas antibiotikais, šaknies poliravimu ir pan. Pora chirurginių procedūrų pavadinimų: kaulo priauginimas, gingivektomija. Periodontito gydymą atlieka periodontologas – tai odontologas kuris specializuojasi būtent periodontolo ligų gydyme.
Jei nenorima, kad dantenų uždegimas pareikalautų brangaus laiko ir pinigų, vertėtų atsakingai prižiūrėti dantis. Tam tinka pastos, sudėtyje turinčios šalavijo ekstrakto, kedro riešutų aliejaus. Reikėtų valgyti saulėgrąžų, moliūgų sėklų – fosforo šaltinis.
Taigi, dantenų uždegimas – palyginti opi problema, tačiau kruopščiai rūpinantis savo dantimis jo tikrai pavyks išvengti. Gera priežiūra – tai tarytum skydas nuo šios ligos.