Periodontito gydymas

Periodontito gydymasKiekvienas svajoja apie nuostabią šypsena, kuria galėtų tiek džiaugtis pats, tiek džiuginti kitus. Deja kartais, net ir reguliariai valant ir prižiūrint dantis, nepavyksta išvengti su burnos ertmės problemomis susijusių ligų. Viena iš labiausiai žmones gąsdinančių problemų yra parodontozė. Periodontitas – dantenų uždegiminė liga. Ją sukelia įvairios bakterijos, kurių plėtojimasis skatina danties kaulo nykimą. Periodontitas vystosi dėl kelių priežasčių.

Pirmiausia – neteisinga burnos higiena. Daugelis žmonių nesuvokia, jog neteisingai valosi dantis, ko įtakoje plinta mikroorganizmai sukeliantys įvairias ligas. Tokie žalingi įpročiai, kaip rūkymas taip pat skatina pariodontito plėtojimąsi. Daugeliu atveju liga būna ir paveldima, bet tinkamai rūpinantis burnos higiena galima jos išvengti.

Periodontito gydymas reikalingas atsiradus šiems požymiams: kraujuojančios dantenos valantis dantis ar tiesiog valgant, dantenų jautrumas arba patinimas. Daugelis nekreipia dėmesio į tokius požymius, kaip nemalonus burnos kvapas ar sutrikę skonio pojūčiai. Vienas iš ryškiausių požymių – dantų pailgėjimas. Tai įvyksta dėl kaulinio audinio tirpimo ir dantenų susitraukimo.

Periodantitas – burnos ertmės liga, kurios negydant galima prarasti visus dantis! Mikroorganizmai po truputį naikins danties kaulą, kuriam ilgainiui sumažėjus paprasčiausiai iškris dantys. Ši liga sukelia ne tik problemas susijusias su dantimis ar burna, bet taip pat ir visus organizmu. Bakterijos geba keliauti net iki žmogaus kraujotakos, ten galinčios patekti į bet kurią žmogaus kūno sritį. To įtakoje padidėja širdies ir kraujotakos ligų susirgimo tikimybė, cukrinio diabeto rizika, bei kvėpavimo takų problemos.

Periodontito gydymas apima keturių žingsnių koncepciją. Burnos chirurgas pirmiausia išsiaiškina kokio tipo gydymo liga reikalauja: chirurginio ar ne. Jei liga pažengusi ne toli, ne visi gydymo žingsniai nėra reikalingi, tačiau tie, kurie laiku nepasirūpino savo burnos gydymu, turi praeiti keturis parodontozės gydymo žingsnius.

Periodontitas reikalauja profesionalios higienos. Kuomet liga dar tik ankstyvoje fazėje apsieinama be chirurginės operacijos. Odontologas suteikia žinių apie profesionalią dantų priežiūrą, kuria galite užsiimti namuose. Antras žingsnelis skirtas toliau pažengusiai ligai. Dar kitaip jis vadinamas giliuoju. Antro lygio periodontito gydymas apima dantų akmenų ir bakterijų išvalymą iš dantų kišenių. Tai efektyvi ir visiškai neskausminga procedūra, kuri užkirs kelią parodontozės plitimui. Ligai pažengus dar toliau rekomenduotinas lazerinis gydymas. Tai efektyvus procesas, kurio metu lazerio pagalba naikinamos dantų kišenėse susikaupusios bakterijos. Šis gydymo būdas pasiteisina beveik 100 procentų. Paskutinio lygio procedūra apima chirurgiją. Ji taikoma esant jau sunkiam periodontito lygiui. Chirurginis gydymas remiasi danties ir žandikaulio atauginimo specifika. Pastarieji atauginami naudojant specialius kaulo pakaitalus, kurie gali būti tiek sintetiniai, tiek natūralūs.

Norintiems išvengti tokios nemalonios ligos, kaip periodontitas rekomenduojama ne tik palaikyti burnos higieną (kas yra elementaru), bet taip pat reguliariai lankytis pas odontologą. Pastarasis ne tik patikrins Jūsų dantų, bei dantenų būklę, bet taip pat suteiks naudingos informacijos, kaip geriau prižiūrėti savo burnos ertmę. Saugokime savo dantis. Jų ligos pareikalauja ne tik daug pinigų, bet ir laiko.