Parodontozės gydymas

ParodontozėTyrimai rodo, kad daugiau nei 90% suaugusių mūsų visuomenėje kenčia nuo periodonto ligos. Ši liga yra labiau žinoma kaip parodontozė ir tampa vis labiau ir labiau paplitusi tarp vaikų ir jaunimo. Nors istorija rodo, kad žmonės kenčia nuo parodontozės metų metus, šios ligos susirgimai tapo labai dažni ir šiandieną ji yra laikoma gyvenimo būdo liga, kaip sergant ėduonimi, cukriniu diabetu ir t.t.

Parodontozės nemalonūs šalutiniai poveikiai įskaitant dantų jautrumą, dantenų kraujavimą ar nemalonų burnos kvapą, ne tik trukdo kasdieniam gyvenimui, bet taip pat gali sukelti ir labai didelių sveikatos problemų, nebent ši liga yra gydoma.

Parodontozė yra periodontio audinių liga. Tinkamai funkcionuojantys audiniai apsupa dantis ir išlaiko kaulą. Tačiau uždegimo rezultatas, kuris yra labiausiai paplitęs sergant parodontozę, yra tai, kad šie audiniai ir jų funkcijos nusilpsta ir nebeatlieka savo funkcijų. Lėtinis, negydomas uždegimas sukelia dantų atsipalaidavimą, to pasekoje yra prarandami dantys.

Parodontozės priežastys:

Pagrindinė parodontozės priežastys yra bakterijos esančios ant danties paviršiaus, kurios atsiranda dėl netinkamos dantų ir burnos higienos. Šią ligą gali taip sukelti imuniniai sutrikimai, rūkimas, stresas, genetiniai faktoriai ir kai kurios ligos (hormonų sutrikimai, cukrinis diabetas ar kraujo ligos).

Parodontozės poveikis:

Pagrindiniai parodontozės simptomai yra kraujuojančios dantenos, jautrūs dantys ir nemalonus burnos kvapas. Jei ši liga yra negydoma, ilgainiui dantys tampa laisvi, atsipalaiduoja, sumažėja kaulo tankis, visa tai veda prie danties netekimo. Ši pasekmė neleidžia atlikti tinkamus protezavimo darbus, nes dantų protezai ir implantai reikalauja kaulo palaikymo.

Tik nedaugelis pacientų žino, kad pažengusi parodontozė turi įtakos ne tik veido bruožams, kalbai, bet didina riziką tam tikroms komplikacijoms ir susirgimams, kaip: aterosklerozei, širdies ligoms, insultui, priešlaikiniam gimdymui, plaučių uždegimui ar artritui.

Parodontozės gydymas:

Gydant parodontozę svarbiausia yra ankstyva šios ligos diagnozė ir greitas prevencinių priemonių taikymas. Ankstyvas profesionalus parodontozės gydymas gali gerokai sumažinti šios ligos simptomus ar net sustabdyti šią ligą visiškai.

Reguliarus apsilankymas pas odontologą, profesionalus dantų valymas, kruopšti burnos higiena ir sveikas gyvenimo būdas yra būtini veiksniai siekiant veiksmingo gydymo.