Ortopedinės – traumatologinės operacijos Kauno klinikoje

kojos-traumaPer visą gyvenimą kone kiekvienam žmogui bent kartą tenka susidurti su ortopedijos klinikos teikiamomis paslaugomis. Ortopedo pagalbos prireikia ne tik patyrus rimtą sužeidimą (susilaužius ranką ar koją, pasitempus raiščius ar sausgysles), bet ir turint įgimtų ar įgytų kaulų, sąnarių, kraujagyslių defektų (pavyzdžiui, plaktukinius kojos pirštus ar iškrypusį pėdos nykštį).

Ortopedijos centre ar ortopedijos klinikoje atliekamos įvairaus pobūdžio ortopedinės – traumatologinės operacijos. Jų metu atstatomos sveikiems žmonėms įprastos pirštų, sąnarių, sausgyslių funkcijos, išgydomi plyšę raiščiai ar kelio meniskas. Ortopedijos klinikose naudojama moderni medicininė technika, kurią ne visada turi viešojo sektoriaus gydymo įstaigos. Profesionalaus specialisto rankose diagnostinė ir gydomoji įranga gali padaryti tikrą stebuklą ir pakeisti paciento gyvenimą į gerąją pusę. Įsivaizduokite, kaip pasikeičia gyvenimas žmogaus, kuris daugybę metų kentėjo skausmą, ir kuris staiga dingo. Arba kaip pagerėja jo psichologinė būsena, kai jis atsikrato tam tikrų išorinių defektų, ir tampa gražesnis.

Ortopedijos klinikoje atliekamos ortopedinės – traumatologinės operacijos ne tik pašalina ilgai pacientą kankinusį skausmą, bet ir grąžina jam judėjimo džiaugsmą. Pagrindinis ortopedijos klinikoje dirbančių specialistų tikslas yra pagerinti žmogaus gyvenimą, sugrąžinant jam savarankiškumą (juk dėl kai kurių judėjimo sutrikimų žmogus net nebegali pats pasirūpinti savimi) ir normalią psichologinę būseną. Kai kuriais atvejais ortopedijos specialistai netgi gali suteikti pacientui galimybę grįžti į darbo rinką, iš kurios jis „iškrito“ dėl sunkių sveikatos sutrikimų.

Į ortopedijos kliniką pacientai dažniausiai kreipiasi dėl skausmo sąnariuose ar kitose kūno dalyse. Tačiau skausmas, kuris, paciento manymu, gali kilti operacijos metu ir po jos, jam gali atrodyti baisesnis net už kasdien patiriamą skausmą, atsiradusį nelaimingo atsitikimo metu ar dėl paveldimumo. Svarbu žinoti, kad ortopedinės procedūros, atliekamos ortopedijos centre ar klinikoje, nėra skausmingos: jų metu taikoma visiška arba dalinė nejautra. Taigi, tikrai verta invenstuoti į savo sveikatą, jeigu norite pradėti gyventi kokybiškiau.

Lietuvos ortopedijos centruose dažniausiai atliekamos šios ortopedinės – traumatologinės operacijos: klubo sąnario endoprotezavimas, iškrypusio kojos piršto (hallux valgus) deformacijos pašalinimas,  kelio menisko susiuvimo arba atplyšusios jo dalies pašalinimo operacijos, Achilo sausgyslės susiuvimo ir plastikos operacijos, artroskopinės peties, alkūnės, riešo, kelio, čiurnos ir kitų sąnarių bei raiščių operacijos, žastikaulio uždegimo gydymo procedūros. Kai kurias iš jų (pavyzdžiui, kelio sąnario artroskopiją) dalinai finansuoja Valstybinės ligonių kasos.

Kiekvienos ortopedinės – traumatologinės operacijos atlikimo trukmė ir gijimo periodas po jos gali būti skirtingi. Tai priklauso nuo pačios traumos ar kito fizinio sutrikimo masto, operacijos ar kitos ortopedinės procedūros sudėtingumo, paciento sveikatos būklės, amžiaus ir kitų faktorių.