Konsultacija su odontologu prieš dantų implantaciją

Konsultacija dėl dantų implantųPirmieji vizitai odontologijos klinikoje prieš dantų implantaciją yra išties svarbūs. Jų metu išsiaiškinami visi esminiai su procedūromis susiję faktai, su gydančiu specialistu užmezgamas kontaktas, skatinantis abipusį pasitikėjimą. Paruošiamasis etapas skirtas ir gydytojo kompetencijos patikrinimui, išsišniukštinėjimui, kas ir kaip. Šiandien internetas yra visagalis, taigi jame apie konkretų gydytoją galima rasti nemažai atsiliepimų. Pagelbėti gali ir kiti specialistai, kurie rekomenduos patikimą implantologą (beje, implantuoti gali periodontologai, burnos, žandikaulių chirurgai).

Kuo svarbu pasidomėti? Aktualiausia pacientui informacija – kiek gydytojas susidūręs su implantacija ir kiek procedūrų jis atlieka per mėnesį ar per metus, kaip seniai užsiima implantavimu. Tokie klausimai, savaime aišku, yra logiški, nes, pavyzdžiui, gydytojas, kuris per mėnesį atlieka tik vieną implantacijos procedūrą, bus kur kas mažiau įgudęs nei tas, kuris šioje srityje specializuojasi ir įsriegia mažiausiai pusšimtį implantų.

Aktualu išsiaiškinti, ir kokius implantus konkretus pasirinktasis specialistas naudoja – ši informacija ne visuomet skelbiama viešai. Naudojami patikimų ir garsių gamintojų implantai užtikrina kokybę ir ilgaamžiškumą, ir atvirkščiai – dedant pigesnius implantus, didėja tikimybė, kad jie po pirmosios procedūros neprigis ar tarnaus trumpiau.

Internete pasirodo vis dažniau žinučių, kur pacientai viliojami greita implantacija. Teoriškai implantaciją galima atlikti pirmojo vizito metu, tačiau tokia galimybė gali būti taikoma toli gražu ne visais atvejais. Implantai jau per pirmąjį vizitą gali būti sriegiami tuomet, kai specialistas tam skiria pakankamai laiko, o paciento atvejis niekuo neypatingas. Tačiau dažniau taikoma praktika, kai implantuojama 2 ar net 3 vizito metu. Žinoma, implantuojant iš karto, taupomas pacientų laikas. Nors reklamuojama greita implantacija, kai per dieną ir išraunamas dantis, ir įsukamas implantas, ir atkuriama graži šypsena, pernelyg žavėtis tuo nederėtų. Sriegiant implantus į viršutinįjį žandikaulį, į priekinio danties vietą, visgi reikėtų implantuoti konservatyviaisiais metodais ir neskubant, nes būtent skuboti sprendimai gali lemti prastus rezultatus, kurie akivaizdūs tampa tik praėjus kuriam laikui. Laiko reikia ir pasiruošimui, ir procedūroms, ir gijimui.

Pašnekėti būtina ir apie dantų implantų kaina
Grįžtant prie dantų implantų kainos, tai ją labiausia lemia ne paties implanto savikaina, bet daugelis kitų veiksnių. Be to, kiekvienoje klinikoje implantavimo specifka, taigi ir įkainiai šiek tiek skiriasi. Kai sudaromas gydymo planas, labai atsižvelgiama ir į kiekvieno besigydančiojo galimybes. Kai pacientai neturi pakankamai lėšų implantacijos procedūrai, gydytojai kiekvieną situaciją įvertina individualiai: kartais pasiūloma susitaupyti reikiamą sumą pinigų ir sugrįžti vėliau ar tiesiog pasiskolinti, kai kur suteikiama galimybė mokėti išsimokėtinai per tam tikrą terminą. Jei pacientas neturi nė vienos iš minėtųjų galimybių, siūlomi paprastesni protezavimo metodai panaudojant tiltus, plokšteles ir kita: parenkami geriausi ir konkrečiam pacientui tinkamiausi.