Kokie pliusai lankantis privačioje odontologijos klinikoje?

Remiantis naujausiais duomenimis, Lietuvoje veikiančių odontologijos klinikų yra per 2000. Tačiau kiekvienas pacientas atranda būtent savo poreikius ir geriausią, jo manymu, priežiūrą teikiančią kliniką savo mieste. Ir čia galima sutikti žmonių, kurie nebūtinai renkasi privačią odontologijos paslaugas teikiančią įstaigą.

KlinikojeValstybinėse įstaigose, kaip ir privačiose, suteikiamos tokios pat dantų gydymo paslaugos. Tačiau čia ne visada galima rasti visų sričių specialistus, kurių pacientui prireikia. Todėl valstybines įstaigas dažniau renkasi tie, kuriems reikalingos įprastos dantų gydymo – plombavimo, burnos higienos paslaugos. Taip pat šias įstaigas labai dažnai renkasi vyresnio (pensinio) amžiaus žmonės arba vaikai. Čia odontologijos paslaugos yra kompensuojamos arba visiškai finansuojamos valstybės.

Kuo skiriasi privačios klinikos nuo valstybinių?

Kaip jau minėjome, viena iš privačių odontologijos klinikų privalumų – siūlomų paslaugų įvairovė. Taip pat ne paslaptis, kad privačios klinikos pasižymi naujesne įranga, naudojamos pačios pažangiausios technologijos. Šių dalykų valstybinėse įstaigose neretai stinga.

Kadangi šios įstaigos yra ypatingai orientuotos į naujus klientus, stengiasi priimti įvairaus profilio kvalifikuotų specialistų. Tokiu būdu privati klinika gali pasiūlyti žymiai daugiau išskirtinių žinių reikalaujančių procedūrų.

Privačias klinikas dažniau renkasi jauno amžiaus žmonės, kurie tikisi geresnės kokybės paslaugų ir profesionalaus aptarnavimo. Taip pat yra žmonių, o ypač mažų vaikų, kurie turi nepagrįstą fobiją dantų gydytojams ir įstaigoms. Tai vadinama odontofobija ir ją jaučia apie 40 proc. žmonių. Daugeliui tai išlikę nuo senų laikų, vaikystės, ar atsiranda po nesėkmingo vizito.

Todėl šie pacientai privačioje klinikoje jaučiasi žymiai saugiau. Daugumai ši nepagrįsta baimė po apsilankymo pas profesionalų odontologą apskritai dingsta. O kalbant apie vaikus, galima rasti specializuotų, vaikams pritaikytų klinikų arba gydytojų, kurie dirba išskirtinai tik su vaikais.