Kiek kainuoja dantų implantacija?

implantacijos-kainaIškritus vienam ar keliems dantukams, tikriausiai imame ne tik skaičiuoti, kiek galėtų kainuoti naujo dantuko implantacija, bet ir pradedame… taupyti. Taip, dantų implantacija – tai nepigus malonumas. Tačiau sudėję visus pliusus ir minusus ir lygindami, ar geriau rinktis danties implantus, ar protezus, matome, kad pirmasis metodas turi kur kas daugiau privalumų.

Apsilankę vieno ar kelių odontologų ar odontologijos klinikų tinklalapiuose matome, kad ten surašyta pačių įvairiausių kainų. Aiškumo dėlei įvardinsime, kad vieno danties implantavimas gali kainuoti nuo maždaug 800 eurų (įvairių akcijų metu) iki 1200 eurų. Dažniausiai implanto įsriegimas kainuoja 400-600 eurų, o vėliau papildomai skaičiuojama ir kaina už metalo keramikos karūnėlę ir kt. Pavyzdžiui, metalo keramikos karūnėlės yra šiek tiek pigesnės (maždaug 200 eurų) nei karūnėlės, kurių sudėtyje metalo nėra.

Implantų kaina gali svyruoti priklausomai nuo gamintojų. Pavyzdžiui, šveicariški Straumann ir vokiški implantai bus brangesni nei pagaminti Izraelyje. Kai kurie mažiau savo vardą branginantys odontologai jau naudoja ir Kinijoje pagamintus implantus. Tokie dantų implantai, nors yra gerokai pigesni, tačiau savo kokybe neprilygsta europietiškiems. Tenka pripažinti, kad Europos gamintojai šioje srityje naudoja naujausias ir pačias pažangiausias technologijas, tuo tarpu kinai mėgina kopijuoti. Tačiau implantų kokybė anaiptol nebūna tokia pat gera. Taigi paskaičiuokime, kuris variantas apsimoka labiau. Pavyzdžiui, dantų implantavimas renkantis kiniškas prastesnės kokybės medžiagas gali kainuoti 700 eurų (skaičiuojant už vieną dantuką). Tačiau neaišku, ar toks implantas sėkmingai prigis ir įsitvirtins žandikaulyje, ar nebus atmestas. Taip pat neaišku, ar jau implantavus dantį, jis neklibės, nejudės. Tuo tarpu renkantis aukštesnės kokybės šveicarišką ar vokišką implantą, atmetimo galimybės sumažėja net kelis kartus, o kaina – ne tiek daug ir didesnė žinant tai, kad dantų implantacija atliekama visam gyvenimui. Kokybiško implanto įsukimas, jau įskaičiavus visas išlaidas, kai atvejis yra įprastas, kainuoja apie 1000 eurų.

Kokių dar procedūrų gali prireikti prieš dantų implantavimą?

Norint, kad ir kiti dantukai to, kai bus sudedami dantų implantai, būtų gražūs, sveiki, reikėtų atlikti ir profesionalią burnos higieną. Jos kaina – apytikriai 40 eurų, priklausomai nuo odontologijos klinikos, kurioje procedūra atliekama. Po higienos dantukai taps baltesni, švaresni, nes bus pašalintos kietos ir minkštos apnašos, nugludintos plombos ir kt.

Taip pat prieš atliekant dantų implantaciją gali prireikti žandikaulio kaulo priauginimo operacijos. Kadangi vietose, kur ilgai nebuvo dantų, kaulas nyksta, kai kuriais atvejais kaulo pritrūksta ir jį reikia atstatyti. Nesudėtingos operacijos kaina gali svyruoti nuo 100 iki 200 eurų, tuo tarpu kai prireikia sudėtingų sinuso pakėlimo operacijos, jos kaina išaugti gali net iki 700 eurų. Tačiau išsigąsti nereikėtų, nes šių procedūrų reikia tik itin sudėtingais atvejais.