Jei kadaise pasidaryta tatuiruotė nebedžiugina
Galima įvardinti milijoną priežasčių, dėl kurių žmonės nusprendžia savo kūną papuošti tatuiruotėmis. Vieniems jos primena apie paauglystei būdingą maištą, antriems – apie jaunystės meilę, kurios vardas jau seniai būtų išsitrynęs iš atminties, jei ne piešinys ant kūno, tretiems – apie ne itin malonias gyvenimo situacijas, kartais net įkalinimą. Daugeliui žmonių ateina laikas ir noras kadaise pasidarytą tatuiruotę panaikinti – anksčiau buvę svarbūs vardai ir simboliai nieko nebereiškia, daugelyje veiklos sričių sudėtinga įsidarbinti turint kūno piešinių arba jie tiesiog nusibosta. Tokiu atveju galima kreiptis į dermatologijos klinikos specialistus Kaune, kurie lazerio pagalba pašalins nepageidaujamą odos „puošmeną“.
Tatuiruotės šalinimo procedūros, atliekamos dermatologijos klinikoje, metu mikrobangomis skleidžiama lazerio šviesa yra sugeriama tatuiruotės dažų, esančių odoje. Dažai suskaidomi į labai smulkias daleles, kurios ilgainiui pašalinamos vykstant natūraliems odos atsinaujinimo procesams, kuriuos lazeris dar labiau paskatina. Viena procedūra trunka vos keletą minučių, tačiau jei tatuiruotė susideda iš daug spalvų ar yra labai didelė, jai visiškai pašalinti gali prireikti penkių, šešių ar net aštuonių procedūrų. Procedūrų skaičius taip pat priklauso nuo medžiagų, kurios buvo naudotos tatuiruojant odą, ir to, kaip giliai dažai yra įsiskverbę į odą. Svarbu žinoti, kad tarp atskirų procedūrų būtina daryti kelių savaičių pertraukas, todėl gali praeiti daug laiko nuo dienos, kai apsisprendėte panaikinti savo kūno piešinį iki akimirkos, kai jo visiškai nebesimatys.
Lengviausia lazeriu pašalinti tas tatuiruotes, kurios „nupieštos“ tamsiais dažais, ypač juodais ir tamsiai mėlynais. Sunkiausia sunaikinti žalios ar geltonos spalvos tatuiruotes, tačiau dermatologijos klinikoje naudojami lazeriai yra pakankamai galingi, kad per kelias procedūras susidorotų ir su jomis. Skirtingoms tatuiruotės spalvoms panaikinti gali tekti naudoti skirtingų šviesos bangų ilgio lazerius.
Odos gydymo specialistai pasirūpins, kad dermatologijos klinikoje atliekamas tatuiruotės naikinimas būtų kuo malonesnis. Skausmui sumažinti naudojami specialūs nuskausminamieji kremai, oda yra šaldoma prieš, per ir po procedūros. Tatuiruotės šalinimo procedūros metu oda toje vietoje, kur buvo tatuiruotė, pabąla. Kai kuriais atvejais ant odos pasirodo kraujo lašelių, bet jie būna labai smulkūs, todėl nepalieka nei žaizdelių, nei randų – ant odos atsiranda šašai, kurie per keletą dienų savaime nukrenta. Po procedūros oda gali būti paraudusi, atsirasti nemalonus maudimas, todėl gydytojas dermatologas tikriausiai patars ją šaldyti namų sąlygomis, tapti kremu su antibiotikais.
Dermatologijos klinikoje atliekama tatuiruotės naikinimo procedūra yra visiškai saugi ir nekenksminga. Lazeris nekenkia aplinkinėms odos ląstelėms, t. y., toms odos vietoms, ant kurių nėra dažų pigmento. Svarbiausia, kad oda prieš jos gydymą lazeriu nebūtų nudegusi saulėje, alergizuota kosmetinių priemonių, todėl bent kelias savaites prieš procedūrą reikia vengti bet kokių alergenų, saulės spindulių.