Estetinis plombavimas idealios šypsenos garantas

Kas gadina gražią šypseną?

Nutrupėję, nudilę, iškritę, kreivai išaugę, pageltę ar papilkėję dantys, spalvą pakeitusios dantenos, dideli tarpai tarp dantų – visa tai blogina estetinį jūsų šypsenos vaizdą. Dažnai negražiai atrodanti šypsena yra dantų bei dantenų ligų ar kitų sveikatos problemų pasekmė, kurią reikia pašalinti, kad geriau jaustumėtės ne tik fiziškai, bet ir psichologiškai. Estetinis plombavimas užtikrina galimybę susikurti tokią šypseną, kokios norėjote.

Kas yra ir kuo gali padėti estetinis plombavimas?

Dantų estetinis plombavimasEstetinis plombavimas – tai dantų ir dantenų trūkumų koregavimo procedūros. Kai kurie dantų gydytojai juokauja, jog estetinis plombavimas – tai ne tik mokslas, bet ir menas, kadangi žmogui „nupiešiama“ nauja šypsena, pakeičiamos jo dantų spalvos. Estetinis plombavimas pagražina ne tik žmogaus šypseną, bet ir visą jo veidą.

Estetinio plombavimo procedūros atliekamos Kaune ir kitų miestų odontologijos klinikose. Jose atkuriami išnykę ar pažeisti dantų ir dantenų audiniai, dantims suteikiama patraukli spalva bei forma. Net jeigu danties karūnėlė visiškai ištrupėjusi, estetinio plombavimo dėka galima „nuo nulio“ atkurti dantį, svarbu, kad būtų išlikusi nepažeista jo šaknis.

Kaip vyksta estetinis plombavimas?

Šypsenos koregavimo procesas prasideda nuo odontologo konsultacijos. Jos metu pacientas įvardija pagrindines savo burnos ertmės problemas, o gydytojas aptaria galimus jų sprendimo būdus. Kai kuriais atvejais pacientui pasiūlomi keli estetinio plombavimo variantai, kurie gali skirtis savo kaina ir kokybe. Pacientas, priklausomai nuo savo norų ir galimybių, pasirenka jam priimtiniausią variantą.

Gydytojui paskyrus pirmosios procedūros laiką, atliekami paruošiamieji darbai (padaroma rentgenologinė dantų nuotrauka, sukuriamas dantų antspaudas). Kitų procedūrų metu specialiomis dantų plombavimo medžiagomis sukuriama taisyklinga dantų forma bei pašalinami jų defektai (pavyzdžiui, gelsva spalva, nutrupėjimai, tarpai tarp dantų).

Esant itin dideliems dantų defektams (pavyzdžiui, netaisyklingam sukandimui, bendram dantų iškrypimui), rekomenduojamos ortodontinės priemonės – dantų plokštelė ar kabės. Šių priemonių estetinis plombavimas neapima.

Estetinio plombavimo privalumai

Nors, kaip sako pats procedūros pavadinimas, didžiausias jos privalumas – estetiškai atrodanti šypsena, jis nėra vienintelis. Taisyklingos formos dantys pagerina kramtymo funkciją, sukuria tinkamą terpę plombos išsilaikymui dantyje kuo ilgiau. Kai kurie pacientai dėl ištrupėjusių dantų turi atsisakyti tam tikrų maisto produktų, o po estetinio plombavimo procedūrų vėl gali juos vartoti.

Gražiai atrodanti šypsena, kurios nereikia slėpti, pagerina psichologinę paciento būklę, jis nebijo lankytis ir valgyti viešose vietose, pagerėja jo socialiniai įgūdžiai, pasitikėjimas savimi. Be to, ši paslauga, palyginus su kitomis odontologijos klinikų paslaugomis, nėra itin brangi ir netgi gali būti atliekama išsimokėtinai.

Kitaip nei dantų protezavimas, estetinis plombavimas leidžia pašalinti nedidelę dalį natūralių danties audinių, todėl didžioji danties dalis išlieka natūrali. Plombavimas yra greita paslauga: vienos procedūros metu galima „sutvarkyti“ net iki dešimties dantų.

Estetinis plombavimas tinka įvairaus amžiaus pacientams. Itin dažnai jis rekomenduojamas jauniems žmonėms, kuriems nuskilo dantis. Kai kuriais atvejais jis gali pakeisti gydymą breketais. Jeigu po keleto metų nusprendžiama dantis restauruoti iš naujo ir kitu būdu, galima sugrąžinti natūralią danties išvaizdą, turėtą iki estetinio plombavimo.