Dermatologo patarimai norintiems išsaugoti gražią odą

Dermatologas pataria su savo oda nejuokauti ir laikytis paprastų patarimų, kurie gali padėti apsaugoti ją nuo įvairiausių pažeidimų arba panaikinti jau atsiradusias odos problemas.

Saugoti odą nuo tiesioginių saulės spindulių

Išvažiavus į šiltus kraštus ar į Lietuvos paplūdimį, nereikėtų jame būti visą dieną. Nuo 10 iki 16 val. saulėje būti nepatartina. Nuo saulės reikia slėptis po skėčiu arba pasitepti apsauginiu kremu. Perkant kremą svarbu įsitikinti, kad jo apsauginis faktorius būtų ne mažesnis kaip 30. Apsauginį kremą reiktų rinktis pagal odos tipą ir saulės aktyvumą.

Naudoti tinkamas kosmetines priemones

Žinant savo odos tipą, teisingai pasirinkti tinkamas odos priemones yra žymiai paprasčiau, tačiau ne kiekvienas žmogus gali pats teisingai nustatyti, kuriam tipui priskirti savo odą. Dėl šios priežasties, pirmiausia reiktų kreiptis į dermatologą, kuris teisingiausiai įvertins odos tipą ir rekomenduos būtent jam tinkamas kosmetines priemones.

Veidą valyti reiktų specialiu pieneliu arba plauti prausikliu (jokiu būdu ne muilu). Valyti veidą kasdien privaloma jei kosmetika iš viso nėra naudojama, nes per dieną oda išskiria nemažai nereikalingų riebalų, ją padengia dulkės ir kiti nešvarumai.

Tinkamai drėkinti odą

Veido odai labai tinka jūros vanduo arba mineralinio vandens vonia, specialus purškiamas drėkinamasis vanduo, kurio galima rasti vaistinėse ar parduotuvėse.

Sveikai maitintis

Kad oda būtų sveika ir graži, neužtenka ją tepti kremais ir losjonais, jai taip pat reikalingas gausus vandens kiekis ir tinkama mityba. Maisto produktai, gražinantys odą „iš vidaus“: riešutai, citrusiniai vaisiai, špinatai, liesa paukštiena, linų sėmenys, slyvos, mėlynės, burokėliai, alyvuogės ir juodasis šokoladas. Labiausiai odai kenkia miltiniai produktai, pieno produktus reiktų riboti, o bulvių traškučių, rūkytos, konservuotos, keptos žuvies ir mėsos – visai atsisakyti.

Pakankamai miegoti

Įvairiais skaičiavimais, suaugusiam žmogui reikia nuo 6 iki 8 valandų miego, kad visas jo organizmas (taigi, ir oda) tinkamai pailsėtų.

Esant rimtoms problemoms, kreiptis į dermatologą

Anksčiau ar vėliau visi susiduriame su situacija, kurioje mums prireikia dermatologo – žmogaus, galinčio padėti išspręsti problemas, kylančias su mūsų oda.
Kai jokios prevencinės priemonės nepadeda arba joms jau per vėlu, rekomenduojama kreiptis į specialistą. Dažniausiai pasitaikančios odos problemos – apgamai, pigmentinės dėmės, randai, išsiplėtusios venos ir kapiliarai, nuospaudos, karpos, grybelis – gali būti išspręstos dermatologo kabinete pasitelkiant šiuolaikines lazerines technologijas.
Kaune dirbanti gydytoja dermatologė Natalija Jasaitienė sako, kad „Dermatologija – tai ir estetika, ir sveikata, galinti padėti žmogui ne tik gražiau atrodyti, bet ir susigrąžinti gerą savijautą, nuotaiką ir optimizmą. Dermatologo, kaip profesionalo, užduotis – įsiklausyti, patarti, kartu su pacientu ieškoti kompromisų ir nukreipti teisingiausiu gydymo keliu.“