Dantų protezavimo paslaugos GOC odontologijos klinikoje

Dantų protezavimas – ne tik senyvo amžiaus pacientams?

Danų netekti gali įvairaus amžiaus pacientai. Dantų protezavimui į Kauno klinikos „GOC“ specialistus pacientai kreipiasi po patirtos traumos, esant pažeistai dantų eilei, turint netaisyklingą dantų sąkandį ar įgimtą dantų anomaliją, patologinius pokyčius burnoje, sergant periodontitu ar kita sistemine organizmo liga. Šie negalavimai gali užklupti tiek jauną, tiek seną.

Dantų protezavimo procedūroms Kaune kreipiamasi dėl prarastų dantų negalint normaliai kramtyti maisto, rišliai kalbėti, suprastėjus virškinimo sistemai, pradėjus blogėti žandikaulio būklei. Kartais šiai procedūrai kreipiamasi dėl psichologinių problemų: netekus dantų ir pablogėjus žodžių tarimui bei estetiniam burnos vaizdui, gali suprastėti žmogaus savivertė, gebėjimas laisvai bendrauti, pasitikėjimas savimi. Taigi, dėl dantų protezavimo į Kauno odontologijos kliniką „GOC“ kreipiasi įvairaus amžiaus pacientai – ne tik vyresnio amžiau žmonės.

Dantų protezavimo įrangaKokių rūšių gali būti dantų protezai?

Dantų protezavimo procedūra priklauso nuo to, kokie protezai yra pasirenkami: išimami ar fiksuoti, tvirtinami ant implantų ar ant natūralių dantų šaknų. Bet kuriuo atveju pirmasis žingsnis pradėjus dantų protezavimą – dantų problemų aptarimas su gydytoju ir individualaus gydymo plano sudarymas.

Priklausomai nuo paciento dantų būklės, sveikatos problemų, amžiaus, anksčiau taikytų dantų gydymo procedūrų ir kitų individualių faktorių, pacientui rekomenduojami vieni ar kiti dantų protezai. Jeigu viename ar abiejuose žandikauliuose (viršutiniame ir apatiniame) yra visiškai nelikę dantų, gali būti rekomenduojami išimami viso dantų lanko protezai arba dantų protezavimas ant implantų.

Jeigu pacientas yra netekęs tik vieno ar kelių greta esančių dantų, jam gali būti skiriami daliniai išimami dantų protezai, fiksuoti protezai, tvirtinami ant šalia esančių sveikųjų dantų arba dantų implantai ir ant jų tvirtinami protezai. Fiksuotiems dantų protezams priskiriami neišimami dantų vainikėliai, laminatės, vadinamieji dantų „tiltai“.

Dantų protezavimas ant implantų

Pagrindinis faktorius rekomenduojant dantų implantus, yra stipriai pažeista arba visiškai prarasta natūrali danties šaknis. Dantų implantas yra dirbtinis danties šaknies pakaitalas, ant jo yra tvirtinama dantų karūnėlė, dar vadinama vainikėliu arba tiesiog danties protezu.

Dantų protezavimas ant implantų susideda iš keleto etapų. Pirmiausia į paciento žandikaulį įsriegiami implantai, po keleto mėnesių ant jų pritvirtinami „laikini dantys“, galiausiai šie laikini dantys pakeičiami nuolatiniais, neišimamais dantų protezais.

Kauno odontologijos klinika „GOC“ siūlo pasaulyje plačiai taikomą „All-on-4“ dantų implantų sistemą. Tai reiškia, kad vieno vizito metu paciento žandikaulyje įsriegiami keturi implantai, at kurių tvirtinamas bet koks reikalingas dantų protezų skaičius. Ši sistema pacientui leidžia sutaupyti ir laiko, ir pinigų, nes protezų skaičius gali būti gerokai didesnis už keturis.

Daugiau informacijos:

Garliavos odontologijos centras
S. Lozoraičio g. 1B, LT-53219 Garliava, Lietuva
Telefonas: +370 690 66636
El. paštas: info@goc.lt