Dantų implantavimo procedūra ir jos etapai

Implantai VilniusJeigu netekote danties „su visa šaknimi“ vienintelis būdas jį atkurti – dantų implantavimas. Ši procedūra, atliekama Vilniuje ir daugumoje kitų Lietuvos miestų, yra gana sudėtinga, tačiau jos rezultatais džiaugsitės ilgai. Kai kurie dantų implantų gamintojai savo produktams taiko kelių dešimtmečių, o kiti – net viso gyvenimo garantiją.

Viskas prasideda nuo konsultacijos

Jeigu pats nesate odontologijos ir ortodontijos specialistas, tikriausiai negalite tinkamai nuspręsti, kokio pobūdžio dantų implantavimo jums reikia. Galbūt jūs nežinote, ar reikės implantuoti tiek pat dantų, kiek esate praradęs natūralių dantų šaknų. Galbūt dėl nepakankamo kaulo žandikaulyje dantų implantavimo jums apskritai negalima atlikti. Šie ir daugybę kitų aspektų gali skirtis kiekvienu individualiu atveju. Taigi, jeigu jūsų kaimynas tris dantis implantavo ant dviejų implantų, nereiškia, jog tokia pat situacija bus ir jūsų atveju.

Dėl šios priežasties pirmasis dantų implantavimo procedūros etapas – patyrusio implantologo konsultacija. Konsultacijos metu pacientas išreiškia savo norus, papasakoja apie savo burnos ertmės problemas, o gydytojas atlieka apžiūrą ir sudaro gydymo planą.

Paruošiamieji darbai prieš implantavimą

Po konsultacijos, apžiūros ir, jeigu reikia, papildomų tyrimų, atliekami paruošiamieji darbai prieš dantų implantavimą. Jie atliekami ne iš karto, o antrojo vizito pas implantologą metu. Tokio vizito metu gali būti pašalinamos pažeistos dantų šaknys, kurias vėliau pakeis implantai, pašalinami kiti dantų implantavimui trukdantys burnos ertmės trūkumai.

Kartais pacientams yra atliekama kaulo priauginimo procedūra. Ji gali kuriam laikui pristabdyti dantų implantavimo procesą, tačiau yra būtina, kai kaulo implantams įsriegti yra nepakankamai.

Implantų įsriegimas į paciento žandikaulį

Trečiasis dantų implantavimo etapas ir yra pats implantavimas. Implantai įsriegiami į paciento žandikaulį, prieš tai padarius įpjovimus paciento burnoje. Įsriegus implantus, įpjovimai užsiuvami. Ant jų tvirtinami laikini dantys. Prasideda implantų prigijimo laikotarpis.

Šiuolaikiniai dantų implantai yra gaminami iš medžiagų, kurios savo savybėmis yra itin artimos natūraliai žmogaus burnos mikroflorai. Dėl šios priežasties implantų prigijimo laipsnis nuolat auga, ir artėja prie 100 procentų. Vis dėlto, pasitaiko atvejų, kai dantų implantai neprigyja. Tokiu atveju tenka procedūra kartoti arba jos visai atsisakyti.

Vainikėlių užmovimas ant implantų

Kai implantai prigyja ir tvirtai laikosi paciento žandikaulyje, laikini dantys pakeičiami nuolatiniais – ant implantų pritvirtinami dantų vainikėliai. Naujieji dantys savo išvaizda ir atliekamomis funkcijomis niekuo nesiskiria nuo natūralių paciento dantų. Tokį efektą leidžia sukurti didelė dantų vainikėlių spalvų, formų ir tekstūros įvairovė.

Dantų implantavimas Vilniuje

Vilniuje dantų implantavimo paslaugas siūlo itin daug odontologijos klinikų. Vilniuje galima rasti didžiausią implantologijos profesionalų pasirinkimą. Be to, dėl didesnės konkurencijos dantų gydymo įstaigos yra linkusios taikyti įvairias nuolaidas pirmajai paciento konsultacijai arba patiems implantams, kai reikalingas didesnis jų skaičius. Taigi, atlikti dantų implantavimą Vilniuje verta!