Dantų implantavimo etapai

Konsultacija dėl dantų implantųInformacija apie dantų implantus gali padėti pacientams geriau pasiruošti gydymo procedūrai – jie žinos, ko tikėtis prieš, po ir dantų implantavimo procedūros metu. Kadangi dantų implantų kaina yra aukšta, pacientas turi teisę susipažinti detaliai. Detalus paaiškinimas apie viską, kas susiję su dantų implantais, gali padėti žmonėms lengviau suvoktiti reikalingą informaciją, ir užtikrinti, kad tinkamai informuotas apie šią procedūrą pacientas galės priimti geriausius sprendimus.

Pasiruošimas gydymui

Pacientams suteikiama visa reikalinga informacija apie dantų gydymo implantais procesą, pradedant pirmine stadija – pasiruošimu gydymui. Ši stadija padeda pacientams suvokti, ko tikėtis iš visos procedūros. Pirmojo vizito metu apžvelgiama visa paciento gydymo istorija, taigi, gali būti, kad dar prieš suplanuojant gydymą, bus atsižvelgta į bendrą paciento sveikatos būklę. Taip pat kruopščiai patikrinama burnos ertmė ir įvertinamas paciento poreikis įsistatyti dantų implantus; šio burnos ertmės patikrinimo metu gali būti padaryta rentgeno nuotrauka.

Pirminis gydymo nustatymas ir planas

Apžvelgus paciento medicinos istoriją ir ištyrus burnos ertmę nustatomas gydymo metodas ir sudaromas gydymo planas. Pradinėje gydymo metodo nustatymo ir planavimo stadijoje odontologas aptaria gydymo planą su pacientu, atsako į visus pacientui rūpimus klausimus. Šios stadijos metu pacientas susidaro konkretų vaizdą, kas įeis į gydymo procesą ir ko tikėtis prieš, po ir dantų implantavimo procedūros metu.

Finansinių galimybių aptarimas

Po pirminio gydymo paskyrimo ir suplanavimo aptariamos finansinės paciento galimybės, kad šis aiškiai suprastų dantų implantacijos kainą ir už ką jis moka. Odontologas ar dantų implantavimo specialistas pateikia išsamią informaciją apie gydymo išlaidas, kad padėtų pacientui suprasti, kiek kainuos kiekviena gydymo dantų implantais procedūros dalis ir etapas. Taip pat aptariamos apmokėjimo galimybės, kad pacientas turėtų galimybę pasirinkti labiausiai jo poreikiams ir interesams tinkančią galimybę apmokėti už gydymą.

Danties implantavimas

Dantų implantų įsriegimas vyksta po pradinės gydymo nustatymo ir suplanavimo stadijos, aptarus finansavimo galimybes. Procedūra vykta pagal anksčiau aptartą dantų gydymo procesą, sudarytą remiantis tam tikrais paciento poreikiais. Po sėkmingos danties implantavimo procedūros seka gijimo laikotarpis (trunkantis 3 – 4 mėnesius); implantui skiriama pakankamai laiko suaugti su jį supančiu kauliniu audiniu. Implanto prigijimo stadijos metu pacientas gali būti paprašytas atvykti į odontologijos kliniką profilaktiniam patikrinimui, kad būtų užtikrinta, kad implantas gyja sėkmingai.

Protezavimo ar dantų protezų stadija

Vos tik dantų implantai visiškai suauga su juos supančiais audiniais (maždaug po trijų – keturių mėnesių), prie implantų galima pritvirtinti dantų protezus (pavyzdžiui, dantų karūnėles, tiltus ar protezus). Danties protezai (ar protezas) funkcionuoja ir atrodo taip pat kaip trūkstamas dantis, jie patikimai pritvirtinami prie dantų implantų. Bandomojo laikotarpio metu pacientas gali išmėginti savo dantų protezus, kad įsitikintų, jog šie veikia puikiai.

Profilaktiniai vizitai odontologijos klinikoje ir gijimo progreso stebėjimas

Reguliarūs profilaktiniai vizitai į odontologijos kliniką ir gijimo progreso stebėjimas yra būtini norint, kad dantų implantai ir toliau puikiai funkcionuotų. Reguliarūs vizitai odontologijos klinikoje taip pat padeda užkirsti kelią bet kokioms problemoms, galinčioms kilti pastoviai naudojant dantų implantus. Taip pat profilaktiškai lankantis odontologijos klinikoje nustatoma, ar reikalingi papildomi patobulinimai siekiant užtikrinti optimalų dantų protezų naudojimą.