Dantų implantai – ilgaamžis protezavimas

Protezavimas panaudojant dantų implantus
Ilgaamžis protezavimas

Visi odontologai rekomenduoja prarastą dantį kuo skubiau protezuoti. Kodėl? Nes nyksta žandikaulio kaulinis audinys, gadinasi sąkandis, sutrinka kramtymo funkcija. Odontologijos klinika Alytuje dantų protezavimą rekomenduoja atlikti panaudojat implantus. Kadangi dantų implantų kaina yra pakankamai aukšta, juos pristatinėdami specialistai visada akcentuoja: dantų implantai – ilgaamžiai. Taigi, kiek laiko jie tarnauja? Kokie veiksniai tai lemia? Ar svarbus odontologo indėlis? Ką pacientas gali padaryti, kad pratęstų implantų tarnavimo trukmę? Į visus šiuos klausimus ir pamėginsime atsakyti.

Kuo ypatingas dantų protezavimas panaudonat implantus?

Turbūt žinote, kad dantų implantai yra gaminami iš titano. Ši medžiaga – puikus sprendimas, kadangi, visų pirma, titanas yra be galo tvirtas, visų antra, biologiškai suderinamas su žmogaus organizmu.

  • Biologinis suderinamumas reiškia, kad žmogaus organizmas neatmes implanto kaip svetimkūnio ir nesukels alergijų. Dantų implantai neprigyja ne daugiau nei 5 proc. pacientų (visgi minėtiesiems pacientams tai nėra galutinis nuosprendis, kadangi po kelių mėnesių implantacijos procedūra yra kartojama iš naujo – ir dažniausiai yra sėkminga). Taigi danties implantas tvirtai suauga su žandikaulio kaulu; organizmas jį priima kaip tikrą danties šaknį.
  • Implanto tvirtumas reiškia, kad jis, kaip ir natūrali danties šaknis, yra pajėgus atlaikyti normalų kramtymo krūvį. Įprastais atvejais danties implantas nejuda, nekeičia savo padėties, nepasislenka.

Taigi šios dvi titano savybės lemia, kad danties implantas gali tarnauti net apie 40 metų. Jei implantacijos prireikia vyresniame amžiuje, praktiškai tai reiškia, kad danties implantas tarnaus visą likusį gyvenimą. Bet labai svarbu, kad dantų implantacija bei dantų protezavimas būtų atlikti tinkamai.

  • Kvalifikuoti odontologai paprastai savo darbą atlieka itin kokybiškai, taigi jie padeda pamatą ilgaamžiam implantų naudojimui. Todėl neleiskite procedūros atlikti bet kam, bet kreipkitės į patikimą specialistą. Geriausia, kai dantų implantacija yra atliekama veido, burnos ir žandikaulių ar burnos chirurgo. Didesnė tikimybė, kad operacija praeis sėkmingai, jei ją atliks puikius įgūdžius išvystęs gydytojas, turintis ir reikiamų žinių, ir praktinės patirties.
  • Svarbu ir tai, kaip atliekami protezavimo darbai. Po operacijos danties protezas turi būti suformuotas tinkamai. Kitu atveju kramtymo krūvis nėra tolygiai paskirstomas ir implanto funkcionavimo laikas gali sutrumpėti.

Kita vertus, paciento indėlis yra ne ką mažesnis. Dantų implantai bus funkcionalūs ilgą laiką tik tuo atveju, jei jie bus tinkamai prižiūrimi. Tad kaip juos reikia prižiūrėti?

  • Visų pirma, būtina kokybiškai rūpintis savo burnos higiena. Žodį „kokybiškai“ paminėjome ne veltui: kartą per dieną minutę laiko „pamakaluoti“ burnoje su dantų šepetėliu neužtenka. Primename pagrindines dantų ir burnos priežiūros taisykles: dantys turi būti valomi kiekvieną rytą ir vakarą (išeiginių dienų neturi būti) su minkštu dantų šepetėliu ir tinkama dantų pasta, būtina naudoti tarpdančių siūlą ar dantų šepetėlį bei po kiekvieno valgio su specialiu skalavimo skysčiu ar bent jau paprastu vandeniu išsiskalauti maisto likučius.
  • Reguliarūs (2 kartus per metus) vizitai pas burnos higienos specialistą yra būtini (tai geriausias būdas užkirsti kelią dantų bei dantenų ligų plitimui).
  • Kartą per metus patartina apsilankyti pas specialistą, kuris jums atliko dantų implantaciją. Jis įvertins implantų būklę, ir, jei reikia, imsis atitinkamų priemonių jo išsaugojimui.

Taigi apibendrindami išsakytus teiginius galime drąsiai teigti, kad dantų implantai tikrai yra ilgaamžiai. Nors dantų implantų kaina yra pakankamai aukšta, tai – ilgalaikė investicija. Todėl, jei norite, kad trūkstami dantys būtų atkurti implantacijos metu, susiraskite kvalifikuotą implantologą, galintį garantuoti aukščiausią kokybę ir po operacijos  nepamirškite kruopščiai rūpintis savo dantimis, tiek tikrais, tiek ir dirbtiniais.