Cirkonio ir metalo keramikos dantų karūnėlės

Cirkonio keramikaJei turite nuskilusį ar stipriai sugedusį dantį, dantų karūnėlė gali būti geriausias būdas vėl susigrąžinti šypseną. Dantų karūnėlė yra vainikėlis, tvirtinamas ant likusio danties. Šio vainikėlio dėka dantis gali ir toliau normaliai funkcionuoti. Priklausomai nuo medžiagos, iš kurios dantų karūnėlė pagaminta, ji gali atrodyti kaip tikras dantis.

Jūsų dantų karūnėlė gali būti gaminama iš keleto medžiagų:

Prieš kelis dešimtmečius buvo labai populiarios dantų karūnėlės gaminamos iš aukso. Auksines dantų karūnėles žmonės naudoja jau tūkstančius metų. Auksas yra patvarus, lengvai formuojamas ir nerūdyja. Auksinės dantų karūnėlės negaminamos iš gryno aukso, jos gaminamos iš aukso lydinio, kuris išgaunamas sumaišius auksą su kitais metalais. Tie kiti metalai auksui suteikia dar daugiau tvirtumo. Priklausomai nuo to, iš ko pagamintas lydinys, karūnėlės gali būti sidabro arba aukso spalvos. Auksinės dantų karūnėlės turi vieną trūkumą – jos neatrodo kaip tikri dantys. Šiuo metu dantų karūnėlės iš aukso praktiškai nebenaudojamos

Metalo keramikos dantų karūnėlės atrodo natūraliai, o metalas jas padaro tvirtesnes. Porcelianinės dantų karūnėlės gali būti maišytos su auksu arba titanu; abu šie junginiai yra tvirti ir suderinami su žmogaus kūno audiniais.

Cirkonio keramikos dantų karūnėlės atsirado gana neseniai; jos yra tvirtos ir atrodo natūraliai. Cirkonis yra aukštesnio lygio medžiaga, panaši į medžiagą, iš kurios sudarytas natūralus žmogaus dantis. Priešingai, nei kitos medžiagos, cirkonis yra tvirtas. Tinkamai prižiūrimos cirkonio dantų karūnėlės gali tarnauti įpatingai ilgai.

Jūsų dantų karūnėlės negali supūti, tačiau po jomis esantys dantys gali. Būtent dėl šios priežasties svarbu prižiūrėti savo dantų karūnėles taip pat, kaip ir kitus dantis – tai yra kasdien valyti jas dantų šepetėliu ir siūlu.

Ant implantų tvirtinamos dantų karūnėlės yra panašios į paprastas dantų karūnėles. Dažniausiai dantų karūnėlės implantams gaminamos iš metalo keramikos ir cirkonio keramikos, tačiau yra galimybė jas pagaminti ir iš panašių medžiagų, iš kurių gaminamos įprastos dantų karūnėlės. Tvirtinamos ant dantų implantų karūnėlės nepūva, tačiau aplink jas esančios dantenos ir kaulo audiniai yra linkę į periodonto ligas, jei nebus prižiūrimi tinkamai. Šias dantų karūnėles, taip pat kaip ir paprastas, reikėtų kasdien valyti dantų šepetėliu ir siūlu.