Ar žinote, kad prarastų dantų protezavimas yra būtinas?

Protezavimas panaudojant dantų implantus

Nors ir gerai rūpinamės savo dantimis, tačiau dėl įvairių priežasčių galime jų netekti. Labai retas žmogus kuris nugyvena visą savo gyvenimą nepraradęs nei vieno danties. Dantų netekimo priežastys gali būti labai įvairios. Pirmoji ir pagrindinė priežastis dėl kurios žmonės netenka dantų yra nepakankama dantų higiena, nesilankymas odontologijos klinikoje. Šiuo atveju paprastai prarandama daugiau nei vieną dantį, nes higienos trūkumas sukelia dantenų (periodonto) ligas, dėl kurios dantys iškrentą. Laiku negydant periodonto žmogus gali netekti visų savo dantų. Dar viena dantų netekimo priežastis yra nelaimingi atsitikimai. Paprastai šiuo atveju prarandami priekiniai dantys. Praradus priekinį dantį žmogus dažniausiai skuba jį protezuoti, nes atsiradusi skylė atrodo labai neestetiškai, ypatingai jei žmogus užima aukštas pareigas ar darbas yra susijęs bendravimo su žmonėmis.

Kai žmogus praranda ne priekinį dantį, o krūminį labai dažnais atvejais numoja į tai ranka ir galvoja, kad apseis ir be jo. Jei nesigilinant į toliau vykstančius procesus, taip ir yra. Žmogus pripranta be to danties, maisto kramtymui užtenka likusių dantų ir diskomforto tai nesukelia, trūkstamo danties nesimato iš išorės.

Panagrinėkime kas vyksta žmogaus organizme praradus dantį per ateinančius dešimt ir daugiau metų. Natūrali žmogaus organizmo reakcija į prarastą dantį yra kaulo nykimas, tai yra organizmas šalina kaulo kiekį kur yra jo per daug, nes toje vietoje danties laikyti jau nebereikia nes jo tiesiog nėra. Tai nėra labai greitas procesas, tačiau jau pastebimas per pirmuosius metus. Kaulo nykimo procesas yra labai individualus, vieniems žmonėms jis vyksta greičiau, kitiems lėčiau.

Pasekmės atsiradus kaulo sunykimui po prarasto danties:

Gretimi dantys praranda atramą. Laiku neatlikus danties protezavimo, gretimi dantys ima krypti, paskui juos krypsta visa dantų eilė. Prarandamas taisyklingas sąkandis, dėl to dantys ima greičiau dilti. Atsiranda tikimybė prarasti greta esančius dantis, neatlikus protezavimo dar vėliau dar sekančius ir taip toliau.

Kaulo trūkumas vėliau sukels problemų danties implantacijai. Atsiradus kaulo trūkumui ir norint įsistatyti dantų implantus gali būti reikalingos papildomos kaulo priauginimo procedūros, kurių kaina yra didelė, taip pat laikas iki danties implantacijos gali trukti iki pusės metų.

Laimei odontologija yra sparčiai pažengusi į priekį, dantų protezavimas panaudojant dantų implantus yra tobulas metodas, kurs atstato prarastą dantį ir sustabdo kaulo nykimą. Kodėl kaulo nykimas yra sustabdomas? Dantų implantai yra dantų šaknies pakaitalai, taigi vietoj danties šaknies įstačius implantą organizmas jį laiko kaip ir natūralų dantį. Dar vienas privalumas jog protezuoti dantys atrodo ir jaučiami kaip natūralūs dantys.

Jeigu turite trūkstamų dantų, nedelskite, apsilankykite odontologijos klinikoje Kaune ir pasikonsultuokite su odontologu dėl dantų implantų galimybės.