Ar viską žinojome apie protinius dantis?

Protiniai dantys – aktuali tema daugeliui jaunų žmonių, mat jie pradeda dygti sulaukus 17-25 metų amžiaus. Aišku, pasitaiko ir atvejų, kai protiniai dantys išdygsta vėliau. Na, bet kalbama vis tiek apie jaunystę. Viskas atrodo gražu, tačiau…

Protinių dantų šalinimasKai kada protiniai dantys būna užspausti, jų augimo procesui trukdo dantenos, kaulas ir netgi kiti dantys. Tuomet prireikia procedūros, vadinamos rovimu (arba, kitaip tariant, traukimu). Tai yra chirurginė procedūra. Atlieka ją paprastai burnos ir žandikaulių chirurgas. Patikimą burnos chirurgą rasite čia: http://www.dantu-implantai.lt/protiniu-dantu-traukimas Kai protiniai dantys reikalauja traukimo, pirmiausia būtina pasikonsultuoti su specialistu. Juk kartais pacientai kuo nors serga ar vartoja tam tikrus vaistui – tai labai svarbu. Pats procesas trunka maždaug tiek, kiek viena pamoka mokykloje (45 minutes), nors tikėtinas ir valandos laikotarpis. Ką reikia žinoti, kai protiniai dantys neduoda ramybės ir nusprendžiama, kad atėjo metas rovimui? Prieš traukimą maždaug šešias valandas negalima valgyti. Negalima ir valyti dantų su pasta ir naudoti dantų siūlo. Aišku, kai kurie pacientai tikriausiai paklaustų, kodėl privaloma laikytis šių taisyklių – juk kaip tik visada akcentuojamas kruopštus dantų valymas. Ogi atsakymas paprastas – tokiu būdu išvengiama infekcijos. Protiniai dantys traukiami naudojant vietinį nuskausminimą. Visa procedūra planuojama atsižvelgiant į rentgeno nuotrauką. Protiniai dantys raunami chirurgui naudojant šiuos įrankius – elevatorių bei specialias reples.

Na, o kas būna po ištraukimo? Protiniai dantys ir rovimas – iš pažiūros skausmingos sąsajos, tačiau iš tiesų po procedūros skausmo pacientai nejaučia. Aišku, galimas šioks toks patinimas. Kiek laiko jis trunka? Tikėtina, kad po rovimo jis bus apie savaitę. Kelios dienos gali kelti kiek diskomforto ir skausmo, tačiau odontologas paskiria specialių medikamentų. Jei atsiranda mažos mėlynės, prie veido dedamas ledas. Lyg ir liaudiška, bet efektyvu. Reikėtų pridurti, kad po traukimo keletą valandų šiek tiek tikėtinas kraujavimas.

Jei apskritai žmonėms auga protiniai dantys, vadinasi, ir laikas nestovi vietoje. Po išrovimo jis taip pat kinta. Taip prabėga viena savaitė, antra… Akcentuosime šį tą apie pirmąją ir apie antrąją. Pirmoji savaitė po ištraukimo siejama su minkštu maistu, pavyzdžiui, sriuba. Aišku, svarbu ilsėtis, o galva turėtų būti atlošta 45 laipsnių kampu. Šitaip mažėja patinimas.

Kai prabėga pora savaičių, ir protiniai dantys nebekvaršina galvos, kiek kinta maisto racionas. Įdomu, jog, kai traukiami protiniai dantys, įpjovų susiuvimui gydytojai naudoja tirpstančias siūles. Po dviejų savaičių prasideda jų nykimas. Savo ruožtu mažėja žandikaulių sustingimas, tampa lengviau plačiau išsižioti.

Aišku, protiniai dantys tikrai ne visada sukelia nemalonumų. Jei viskas gerai, apie traukimą neverta nė galvoti. Visgi esant reikalui būtina kreiptis į odontologijos kliniką ir pasikonsultuoti su gydytoju. Šis ir pasakys, ar reikalinga rovimo procedūra, ar ne.