Profesionali burnos higiena privaloma kiekvienam

Apnašos – daugybės burnos higienos problemų šaltinis

Jūs pats arba, dar blogiau, jūsų aplinkiniai pastebėjo iš jūsų burnos sklindantį blogą kvapą? Jaučiate, kad dantys, net juos išvalius, yra tarsi apsivėlę? Dažnai kankina žaizdelės burnoje ar infekcija? To priežastis – dantų apnašos, kurios kaupiasi ne tik ant dantų, bet ir po dantenomis. Laimei, profesionali burnos higiena Kaune atliekama praktiškai kiekvienoje odontologijos klinikoje.

Dantų higienaReikalinga ir visiems prieinama paslauga

Vien dantų šepetėliu, pasta ir tarpdančių siūlu negalima pašalinti visų apnašų, įsikūrusių mūsų burnoje – tokiu būdu atsikratote tik labiausiai matomų apnašų. O ką daryti su tomis, kurios yra „pasislėpusios“ po mūsų dantenomis?

Profesionali burnos higiena – tai procedūra, kurią periodiškai atlikti reiktų kiekvienam. Kauno odontologijos klinikos specialistai teigia, kad kiekvienas žmogus profesionalios burnos higienos paslauga turėtų pasinaudoti bent vieną ar du kartus per metus. Dvigubai dažniau – kartą per tris mėnesius – šiai procedūrai į odontologijos kliniką turėtų kreiptis pacientai, kurie nevengia cigarečių, raudonojo vyno ar kavos. Tokių žmonių dantys apnašomis pasidengia kur kas greičiau. O ir nuvalyti apnašas jiems yra sudėtingiau negu nerūkantiems ir kofeino bei kitų dantis dažančių gėrimų vengiantiems žmonėms.

Profesionali burnos higiena nėra brangi paslauga: pasinaudoję klinikų siūlomomis nuolaidomis, galite dantis profesionaliai nuvalyti vos už 20-40 eurų. Tokiu būdu nuvalydami apnašas apsaugosite savo dantis nuo įvairių ligų, infekcijų, sutaupysite pinigų burnos kvapą gerinančioms priemonėms.

Apnašos – dantų ligų priežastis

Kaip dantų apnašos gali pakenkti burnos sveikatai ir netgi tapti dantų netekimo priežastimi? Iš pradžių dantų apnašos, likusios pavalgius ar atsigėrus, būna minkštos. Tačiau jeigu apnašos ilgą laiką tinkamai nenuvalomos, jos pradeda kauptis, sudarydamos storą sluoksnį, ir kietėti. Ilgainiui tokios apnašos virsta dantų akmenimis.

Apnašose susikaupusios baterijos pradeda sparčiai daugintis, ardyti danties paviršių. Tai paskatina infekcijos, o kartu su ja – blogo burnos kvapo atsiradimą. Po dantenomis besikaupiančios apnašos – dar pavojingesnės. Jos paskatina burnos ligų, pavyzdžiui, periodontito, vystymąsi. Viena blogiausių periodontito pasekmių – pradėjusios irti dantenos, dėl kurių dantys pradeda kristi. Taigi, dantų apnašos gali tapti priežastimi, dėl kurios galite netekti dantų. Profesionali burnos higiena padės išvengti tokių nemalonumų.

Profesionalios burnos higienos etapai

Profesionali burnos higiena susideda iš keleto procedūrų. Visų pirma, burnos higienistas specialiomis priemonėmis nuo dantų pašalina visas apnašas, taip pat jas išvalo iš dantenų kišenėlių. Po to stipria vandens ir kalcio karbonato tirpalo srove nuo dantų pašalinamos sunkiau nuvalomos apnašos ir dėmės. Tuomet specialia dantų pasta ir šepetėliu nupoliruojamas dantų paviršius. Galiausiai nugludinamos turimos dantų plombos, estetiškai plombuotų dantų paviršius ir paciento burna išskalaujama specialiu skysčiu.