Krūtų implantai: ką renkasi pati pacientė, o ką – chirurgas?

Krūtų didinimo operacijos atliekamos visame pasaulyje. Lietuvoje daugiausia tokių operacijų atliekama Vilniuje ir laikinojoje sostinėje. Nors pacienčių reikalavimai krūtų implantams gali skirtis, yra keletas dalykų, į kuriuos turėtų atsižvelgti kiekviena moteris, besiruošianti krūtų didinimo procedūrai.

Plastikos chirurgas ir implantaiPacientės norai turėtų būti realūs

Nenuostabu, kad visą gyvenimą A dydžio krūtinę turėjusi moteris gali norėti radikaliai pakeisti ją D dydžio apvalumais. Vis dėlto reiktų pagalvoti, kaip tokia krūtinė pakeis natūralią moters išvaizdą, ar pakaks jos odos, kad po ja būtų galima „įtalpinti“ beveik po kilogramą sveriančius implantus, ar ji pati tikrai geriau jausis po itin radikalių pokyčių.

Geriausia – kai pacientės norai atitinka realybę. Plastikos chirurgų nuomone, idealiausias krūtų implantų dydis – toks, kuris natūralią moters krūtinę padidintų vos vienu ar dviem dydžiais (pavyzdžiui, nuo A iki B ar nuo C iki E). Tai atitinka maždaug dvi stiklines skysčio.

Jeigu gydytojas sako „ne“, tai reiškia „ne“

Jeigu dėl per jauno pacientės amžiaus ar atvirkščiai – per didelės rizikos sveikatai, kai moteris yra vyresnė arba tam tikrų sveikatos sutrikimų plastikos chirurgas griežtai rekomenduoja neatlikti krūtų didinimo operacijos, reiktų jo paklausyti.

Žinoma, kai kuriose šalyse tikrai rastumėte chirurgų, kurie krūtų implantus „sudės“ bet kam, tačiau ar verta rizikuoti savo sveikata ar net gyvybe dėl gražesnės krūtinės? Ne be reikalo geriausiose grožio klinikose dirba psichologai, kurių darbas – išsiaiškinti, ar pacientė adekvačiai vertina savo norą turėti krūtų implantus.

Laisvė rinktis iš kelių

Krūtų implantai gali būti užpildyti fiziologiniu tirpalu arba silikonu. Pirmasis užpildas – natūralesnis savo sudėtimi, antrasis – natūraliau atrodantis. Dar viena alternatyva – pačios pacientės kūno riebalai, sušvirkščiami į jos natūralią krūtinę. Šis visapusiškai natūraliausiai atrodantis krūtų didinimo būdas daugeliui pacienčių neatrodo patrauklus dėl rizikos, jog riebalai kitoje kūno vietoje neprigis.

Moteris gali rinktis apvalius arba lašo formos (anatominius) implantus bei chirurginio pjūvio vietą: spenelio aureolėje, pažastyje arba po krūtimi. Nuo pasirinktos implanto formos ar užpildo priklauso ir krūtų didinimo kaina. Tad įvertinus savo norus, reiktų įvertinti ir galimybes.

Žinoma, plastikos chirurgas kiekvienu atveju pataria, kokie krūtų implantai geriausiai atitiktų pacientės kūno anatomiją bei kur geriausia daryti pjūvį. Pacientė turi teisę neatsižvelgti į gydytojo rekomendacijas dėl krūtų implantų užpildo, jų formos ir pjūvių vietos, tačiau ji prisiima atsakomybę nesėkmingos operacijos atveju, kai ją tenka kartoti ar visai atsisakyti pasirinkto krūtų didinimo metodo, jeigu gydytojas rekomendavo kitą būdą.