Jeigu norite, kad ortodontinis gydymas būtų sėkmingas

Kai dantų linijai ištiesinti paskiriamas ortodontinis gydymas breketais ar plokštelėmis, neišvengiamai tenka kiek pakoreguoti kasdienius įpročius. Pirmosiomis savaitėmis galite justi diskomfortą, nežymų skausmą. Be to, tikėtina, kad reikės pakeisti mitybos įpročius. Tačiau nepriklausomai nuo to, ar Jums paskirti dantų breketai, ar kitokia tiesinimo priemonė, laikydamiesi kelių „Dantų Estetikos“ komandos patarimų galite sumažinti galimą diskomfortą ir pasirūpinti geresniais rezultatais.

Pasirūpinkite atidžia higiena

Mergina su brekatais tiesina dantisNesvarbu, ar dantų tiesinimas atliekamas plokštelėmis, breketais, ar specialiu aparatu – visais atvejais būtina atidi, kruopšti burnos higiena. Ja reikėtų rūpintis nuolat: ne tik ryte, vakare, bet ir po kiekvieno valgio. Rūpestingai, negailėdami laiko valykite tiek dantis, tiek tiesinamąją priemonę.

Tam, kad dantų, dantenų ir breketų ar plokštelių švara pasirūpintumėte lengviau, naudokite specialias priemones. Pravers ne tik paprastas, bet ir tarpdančiams skirtas dantų šepetėlis. Taip pat nepamirškite tarpdančių siūlo, burnos skalavimo skysčio. Beje, jei ortodontinis gydymas dar tik pradėtas, jaučiate skausmą, pravers specialus skalavimo skystis – jis maloniai vėsina, mažina diskomfortą.

Rinkitės specifinį maistą

Tai ypatingai svarbu, jei Jums paskirti dantų breketai. Gydymo pradžioje, ypatingai pirmosiomis dienomis, derėtų vengti kieto maisto. Tai reiškia, kad galite iki valios lepintis mėgstamais minkštais, skystos konsistencijos produktais: bananais, glotnučiais, košėmis, jogurtais, pudingais ir panašiai. Dėl galimo diskomforto patartume vengti lipnaus maisto, tokio kaip makaronai.

Visą laiką, kol bus atliekamas dantų tiesinimas, reikėtų vartoti kuo mažiau ir specifinių patiekalų, gėrimų. Kava, pomidorai ir jų sultys, kola, garstyčios ir panašūs produktai gali dažyti keramines tiesinamųjų priemonių detales. Tačiau minėtas maistas ir gėrimai gali kenkti ir patiems dantims.

Atsisakykite žalingų įpročių

Ortodontinis gydymas – puiki proga mesti rūkyti, sumažinti suvartojamo alkoholio kiekį. Dėl šių įpročių ne tik kinta dantų spalva. Rūkalai ir alkoholis neigiamai veikia kraujotaką, tad ir žaizdelių gijimą. Taigi, rezultatą pasieksite ne taip maloniai ir ne taip greitai, kaip galėtumėte.

Reguliariai lankykitės pas gydytoją

Net jei jaučiatės gerai, vis tiek periodiškai lankykitės pas savo gydytoją ortodontą. Klinikos „Dantų Estetika“ komanda visuomet iš anksto aptaria gydymo planą, eigą, tad jau iš anksto žinosite, kaip dažnai reikės apsilankyti vizito. Primename, kad poreikiui esant visuomet galime pasirūpinti Jūsų transportavimu iš bet kurios Kauno vietos.

Jei kyla dvejonių dėl to, ar dantų tiesinimas yra efektyvus, jei staiga pradėjote justi skausmą arba jei pastebite, kad pasikeitė tiesinamosios priemonės forma, atsirado įskilimų, taip pat užsiregistruokite vizitui. Gydytojas įvertins situaciją ir patars, ką daryti toliau.

Miegokite ant nugaros

Nepriklausomai nuo to, ar Jums paskirti dantų breketai, ar kitokia priemonė, atpraskite miegoti ant šono ar ant pilvo. Gulėdami taip spaudžiate vieną kurį skruostą. Gydymo metu dantenos ypač minkštos, pažeidžiamos, tad galite tiesiog iškreipti naujai formuojamą dantų liniją.

Neremkite ranka skruosto

Puikiai suprantame, kad tai – tiesiog patogu. Tačiau dėl aukščiau aptartos priežasties nederėtų paremti kurio nors skruosto ranka. Žinoma, keli kartai kenksmingi nebus, visgi jei tai darote dažnai, tiesiog pakenksite tiesinimo procesui.

Stebėkite savo elgesį

Šis patarimas susijęs su ankstesniais. Tiesiog būkite atidesni. Jei norite, kad ortodontinis gydymas būtų baigtas kaip įmanoma greičiau, stenkitės negriežti dantimis, nespausti žandikaulio, nesukąsti dantų ir panašiai.

Dantų tiesinimas paprastai trunka bent metus. Visgi tai nereiškia, kad visą laiką jusite diskomfortą. Pakoregavę įpročius, mitybą galite greičiau priprasti prie pokyčių, atrasti savų sprendimų, dėl kurių tiesiog pamiršite, kad dailinate šypseną papildomomis priemonėmis. Kilus klausimų, visuomet galite juos užduoti savo gydytojui. Jis mielai pateiks papildomos informacijos ir patarimų tam, kad dantų breketai, plokštelės ar kiti sprendimai leistų mėgautis įprasta kasdienybe.